Okolopražské psí výlety

Tak kam vyrazíme příště? Déšť, vítr ani zima nás neděsí, polykáme kilometry!

Z diskuze...

Statistika

kde jsme byli

Krušnohorský DT - Kyselka 18.-20.04.08

Proběhl náš první letošní ofiko MID-trekk. Z původních účastníků se nakonec účastnili pouze Benji, Majky, Bojar, Cedrik a Žufrik. Samo spoustu dalších pejsků, ale tohle je naše turistická skupinka.
Tento víkend jsme se vydali do Kyselky u Ostrova nad Ohří, abychom se zúčastnili Krušnohorského dogtrekkingu v turistické kategorii, na 42,5km. Počasí nebylo zrovna dvakrát přátelské, celý den pršelo, ale mohlo být i hůř a když v tom člověk, či pes, není sám, jde se o hodně líp a ani celodenní déšť až tak nevadí.

Trasa začínala u kempu Na Špici v Radošově, pokračovala po silnici a červené značce do Kyselky, kde se uhýbalo na Bučinu, stále po červené. Cesta byla podél vojenského újezdu, takže jsme si dávali sakra pozor, abychom nepřekročili hranici a případně nás nezastřelil nějaký snaživý voják. Ač by byl asi plně v právu. V Dubině jsme opět museli kus po silnici, ale jen kousek. U mostu přes Ohři byla první kontrola, která spočívala v kleštičkách, kterými se proštípla kontrolní kartička. Pokračovalo se dále přes most a za ním hned doleva na vrstevnicovou cestu, která celou dobu vedla podél Ohře až do Karlových Varů, kde jsme tedy opět museli po asfaltu. Promotali jsme se přes sídliště a hledali zelenou značku, naštěstí nám jeden hodný pán poradil, kudy se k ní dostanem, takže jsme z vesela vykročili vstříc dalším kilometrům. Po zelené jsme došli na rozcestník, kde byla druhá kleštičková kontrola a dále pokračovali po červené. Sice chvilku druhým směrem, než jsme měli, ale nakonec jsme směr trefili a štrádovali si to do kopce a přes popadané kmeny. Bylo to docela náročné, ale tak to byla celá turistická trasa, takže nás to z  míry nevyvedlo. Tady se ovšem zdrželi Lucka s Benjim a dál šli tedy sami. Cesta nás dovedla do Hůrek, od kud jsme pokračovali po žluté až k rozcestníku s modrou značkou, na kterou jsme se napojili. Modrá nás dovedla do Kolové, kde byla třetí, a poslední, kontrola. Samo kleštičková a taky živá, od paní jsme dostali bonbonky na oživení, zapsala náš čas, psi si odpočinuli a holky si převlíkly ponožky, aby zas chvilku byly v suchu a vyráželo se dále na Pilu a Telenec. Pak už následovala Andělská hora, kde Majkýskovci a Cedrikovci zakufrovali na bus zastávce, protože si už fakt všichni potřebovali odpočinout. Po krátké pauze se pokračovalo dále přes Andělskou horu, sklouzali jsme z rozmočených luk, kochali se rozpadlou kapličkou, zbytky zdi Štichova mlýna a krásou Dubinského potoka. V itineráři bylo napsáno 3x přes potok, tak jsme 3x překročili vedlejší ramena potoka a tím to pro nás končilo a drželi jsme se po levé straně. Potok byl docela široký, asi tak 3 metry, ale i přesto ho někteří trekkaři, vlastně asi všichni kromě nás, 3x přebrodili. Ale vzhledem k tomu, že jsme všichni vyšli na stejném místě, byli jsme na tom líp. Sice už ponožky taky nebyly suchý, ale rozhodně byly víc suchý než kdybychom prošli potokem.:-) Za lesem jsme se napojili na červenou a ta nás dovedla zpátky až do kempu. Celá trasá nám trvala 9 hodin a 57 minut.

V neděli bylo vyhlášení a jakže jsme se umístili: Lucka s Benjim na 18. místě, Terka s Cedrikem na 13. místě, Jitka s Majkym a Bojarem na 12. místě a nakonec Andy se Žufrikem na, tramtadadá, 1. místě!!! Všichni jsme tedy došli a odváželi si spoustu nových a skvělých zážitků.

Už se moc těšíme na další trekk!

Žádné komentáře
 
Tak co, jak se vám tu líbí?