Okolopražské psí výlety

Tak kam vyrazíme příště? Déšť, vítr ani zima nás neděsí, polykáme kilometry!

Z diskuze...

Statistika

kde jsme byli

Mikulášská prochajda

V sobotu 08.12.07 jsme podnikli super procházku v okolí Jezdovic na Jihlavsku. Účastníci: Fufíkovci, Šiva s Nety, Babsi s Dejnou, Arwen s Mončou a Standou, Benji s Luckou a Majky, Bojar a Axa s Jitkou a Honzíkem.

9 lidí a jedenáct psů vyrazilo od sámošky v Jezdovicích poměrně svérázným sestupem k trati, přes trať a pak přes krásný historický mostek za vesnici, vzhůru do nejprve smíšených a pak bukových lesů. Po několika kilometrech chůze do značného kopce v terénu místy připomínajícím prales (spadané kmeny atd) jsme dorazili na vrch zvaný Velký Špičák.
A tady se ukázalo, že Špičák je jakási přerostlá verze bludného kamene, případně bývalé pohanské obětiště nebo tak něco, protože dál jsme se prostě nedostali. Mapa si silně nerozuměla s turistickým značením, při pokusu jít úplně jinam jsme opět skončili na zmíněném kopci, kde se teriérka Babsi snažila exhumovat kosti nebohých výletníků, kteří zkoušeli opustit Špičák před námi.
Ještě jsme trošku ztratili pití část výpravy (že by temné síly opravdu pracovaly proti nám?), ale pak už jsme rezignovaně vyrazili zpět stejnou trasou, jakou jsme přišli.


Zdárně jsme se poněkud zmrzlí dokodrcali k již známé a milované (zavřené) sámošce a po krátké poradě zamířili ještě na návštěvu nedaleké Telče. Tu už ale psiska (až na Arwen, která taky musí být všude  a navíc měla nový obojek) zaspala v autě.

 

Výlet byl fajn – a přinesl i poučení – mapám se nedá věřit a taky – všechny cesty vedou na Špičák.

Fotky najdete v Galerii.

Žádné komentáře
 
Tak co, jak se vám tu líbí?